Laufen

laufen-text
Základným stavebným kameňom spoločnosti Laufen sú skúsenosti vo výrobe keramiky. V meste Laufen ležiacom v švajčiarskom kantóne Basel-LDizajn  sa tu spája dizajn, kvalita a funkcia, aby odhalila osobnosť tradičnej švajčiarskej značky, popredného medzinárodného výrobcu.

Základným stavebným kameňom spoločnosti Laufen sú skúsenosti vo výrobe keramiky. V meste Laufen ležiacom v švajčiarskom kantóne Basel-Land sa už viac než 110 rokov spracováva najstarší umelý materiál v histórii ľudstva … V najmodernejších prevádzkach sa tu so švajčiarskou presnosťou vyrábajú umývadlá, bidety a WC. Skúsenosti na poli výroby keramiky rozvinuli nadanie v rámci výroby kompletných kúpeľní. Každá miestnosť, ktorú Laufen interpretuje ako posvätné miesto pre odpočinok a relaxáciu, je navrhnutá podľa najvyšších dizajnových štandardov.

To, čo robí dizajnérske umenie spoločnosti LAUFEN takým výnimočným je originálny prístup švajčiarskeho výrobcu, ktorý švajčiarsky dizajn vníma ako symbiózu dvoch dôležitých škôl dizajnu: talianskeho dizajnu z juhu a modernistického štýlu à la Bauhaus zo severu. Pretavené do výnimočnej švajčiarskej kvality.Trvalo udržateľná kvalita, úcta k človeku i životnému prostrediu Ako spoločnosť vyrábajúca produkty, pri používaní ktorých sa spotrebováva cenný prírodný zdroj, akým je voda, sa Laufen cíti povinný chrániť túto prirodzenú podstatu našej existencie. Kladie preto maximálny dôraz na výrobu šetrnú k životnému prostrediu, so šetrným využívaním energií a surovín vo všetkých fázach výroby, od vývoja až po marketing. Laufen napríklad znovu využíva odpadné teplo z výrobného procesu na sušenie keramiky. Za svoj príkladný prístup k ochrane životného prostredia získala spoločnosť Laufen v Rakúsku cenu EMAS 2007 (Environment Prize) za životné prostredie. Laufen však kladie veľký dôraz i na výrobu vysoko kvalitných produktov, čo ostatne dokazujú mnohé medzinárodné osvedčenia a certifikáty o splnení noriem. Švajčiarske označenie Q-Plus dokazuje skutočnosť, že produkty plnia európske normy, ale aj zavedené švajčiarske normy, ktoré sú vyššie. Tento prístup spoločnosti Laufen je veľmi dôležitý, pretože len trvanlivé produkty si zaslúžia označenie „ekologické“. Nulový odpad je koniec koncov lepší než recyklácia. Laufen tak pomáha zákazníkom žiť v harmónii so životným prostredím a znižovať náklady na energie. Je to tak preto, že naše produkty využívajú najmodernejšie technológie na úsporu energií a vody. Napríklad najnovšia generácia hospodárnych WC. Hneď niekoľko WC Laufen so systémom duálneho splachovania si vystačí s 4,5 alebo 3 litrami vody, namiesto 6 alebo 3 litrov, ako je to pri bežných WC.