Profil spoločnosti INGEMA s.r.o.

Rok 2020

Rok 2020 bol do značnej miery poznačený pandémiou nového koronavírusu, čo trocha pribrzdilo vývoj našej firmy. V predčasne ukončenej hokejovej sezóne najvyššej hokejovej ligy náš klub – ako nováčik obsadili výborné 7. miesto. Vo februári sme otvorili novú predajňu v Trnave o rozlohe až 1 000 m2 v štýle MY HOME. Tento showroom považujeme za výkladnú skriňu našej firmy a mnohí architekti, ktorí prichádzajú z celého Slovenska ho považujú za najkrajší showroom na celom Slovensku.
Vymenili sme aj takmer polovicu vzorových kúpeľní v centrálnom showroome v Michalovciach za nové. Skvalitnili sme IT infraštruktúru pomocou migrácie služieb do cloudu. Redizajnovali sme webovú stránku do nového moderného šatu a presunuli značnú časť marketingových aktivít do online priestoru. Naskenovali sme všetky predajne do 3D virtuálnych prehliadok.

Rok 2019

V marci sme otvorili našu v poradí štvrtú maloobchodnú predajňu v Trenčianskej Turnej na ploche viac ako 200 m2 a 1. júla po generálnej rekonštrukcii priestorov otvárame piaty showroom v  Žiline. Na ploche viac ako 600 m2 sme vystavali úplne nový typ showroomu v štýle MY HOME s viac ako 30 kójami.

Rok 2018

V tomto roku firma prekročila hranicu obratu z hlavnej činnosti viac ako 23 miliónov €.

Po 3 rokoch revitalizujeme predajné priestory showroomu v Michalovciach, kde dochádza k rekonštrukcii a obmene väčšiny výstavných kojí. Rekonštrukcia sa dotkla aj showroomu v Košiciach.

V hokejovej sezóne 2018/2019 spoločnosť pokračuje vo vedení hokejového klubu HK DUKLA Ingema Michalovce, vo finále obhajuje minuloročný titul majstra prvej ligy a v baráži historicky postupuje do najvyššej hokejovej extraligovej súťaže na Slovensku.

Rok 2017

V tomto roku firma dosiahla obrat z hlavnej činnosti viac ako 22 miliónov €.

V jarných mesiacoch sme presťahovali naše veľkoobchodné sklady do novo zrekonštruovaných skladových priestorov a vytvorili tak nové logistické centrum INGEMA na rozlohe viac ako 10 000 m2.

V septembri 2017 sme po kompletnej rekonštrukcii priestorov v Bratislave otvorili prvý bratislavský showroom o rozlohe viac ako 200 m2.

V hokejovej sezóne 2017/2018 spoločnosť vstupuje ako generálny sponzor do vedenia hokejového klubu HK DUKLA Ingema Michalovce, kde za aktívnej účasti vrcholového managementu spoločnosti INGEMA s.r.o. dochádza k získaniu prvého titulu majstra prvej hokejovej ligy po 32 rokoch.

Rok 2016

V máji 2016 sme rozšírili podnikateľskú činnosť spoločnosti o POŽIČOVŇU NÁRADIA pre domácich ale aj profesionálnych majstrov, ktorá sa nachádza v areáli firmy INGEMA. Požičovňa ponúka širokú škálu profesionálneho náradia, pracovných strojov a DOKA debnenie.

Zrekonštruovali sme KÚPEĽŇOVÉ ŠTÚDIO v Košiciach, kde sme prestavali jestvujúce kóje podľa najnovších trendov a vytvorili tak tú správnu inšpiráciu pre našich zákazníkov.

V priestoroch kúpeľňového štúdia v Košiciach sme otvorili KUCHYNSKÉ ŠTÚDIO so vzorovými kuchynskými linkami, ktoré vyrábame na najmodernejších strojoch vo vlastnej stolárskej dielni.

Rok 2015

V roku 2015 firma dosiahla obrat z hlavnej činnosti 13,5 mil. €. Celková plocha prenajatých priestorov je 6 668 m2. Spoločnosť má aj vlastné predajné, skladové a kancelárske priestory s celkovou plochou 1 679 m2. Priestory na podnikateľské aktivity tak predstavujú zastavanú plochu celkom 8 347 m2 a spevnené plochy sú v rozlohe 6 150 m2.

Generálna rekonštrukcia predajných priestorov, kde sme vytvorili takmer 70 reálnych kúpeľní, nás právom postavila na prvú priečku v statuse: NAJKRAJŠIE KÚPEĽŇOVÉ ŠTÚDIO na Slovensku.

Rozšírenie stavebnej činnosti o stavby na kľúč, kde spoločnosť vystupuje ako hlavný dodávateľ stavby pri realizácii priemyselných stavieb, rodinných domov, chát či rekonštrukciách objektov so zameraním na kladenie obkladov, dlažieb,  montáž vodovodných a kúrenárskych rozvodov pre väčšie stavebné celky ako subdodávateľ.

Spoločnosť obstarala hmotný investičný majetok – stroje pre drevovýrobu v hodnote  takmer 140 tis. € pre rozšírenie jej činnosti a ako reakciu na zvýšený dopyt stolárskych výrobkov. Výroba nábytku sa v prevažnej miere orientuje na výrobu deliacich sanitárnych priečok a kabín do sociálnych zariadení a tiež na výrobu kúpeľňového nábytku, kancelárskeho nábytku a nábytku na mieru podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Úspešné zavedenie tejto výroby nám potvrdzuje záujem na trhu  aj so zaznamenaným medziročným zvyšovaním obratu. Vo výrobe nábytku je zámer spoločnosti orientovaný na inováciu výrobkov a rast konkurencieschopnosti.

Rok 2014

V roku 2014 sme rozšírili skladové priestory o viac ako 2000m2,  zriadila sa vzorkovňa o výmere cca 1000m2, kde sa ročne vylepí viac ako 15 tis. ks vzoriek.
Umiestnili sme vyše 1500 stojanov a vyvzorkovali sme takmer 70 predajní.

Zrekonštruovala sa stolárska dielňa o výmere 520m2. Jej rekonštrukcia zhltla investíciu vyše 60 tis. Eur a technické zariadenie s podporou Európskej únie v hodnote vyše 165 tis. Eur. Stolárska dielňa sa zaoberá výrobou nábytku na mieru, kuchynských liniek, vstavaných skríň a výrobkov z umelého kameňa – umývadlové pulty, kuchynské dosky a iné.

V tomto roku firma dosiahla obrat z hlavnej činnosti 15,5 mil. Eur, čo bol nárast oprosti predošlému roku o 10%.

Spoločnosť Ingema bola spomínaná vo viacerých médiách.
Napísali o nás v odbornom časopise Stavebný Almanach ako o lídrovi v predaji obkladov a dlažieb na Slovensku.
Nemožno opomenúť aj Interview s majiteľom spoločnosti Marekom Michajlom v januárovom vydaní prestížneho časopisu Forbes.

Rok 2013

Rok 2013, rok s trojkou na konci, sa stal opäť zlomový pre spoločnosť INGEMA s.r.o. Budujú sa nové predajné a administratívne priestory, otvára sa nová predajňa stavebnín, kde dnes môžeme zákazníkom ponúknuť kompletný sortiment pre ich stavbu alebo rekonštrukciu. Doplnením drevovýroby o zákazkovú výroba kuchynského, kúpeľňového a interiérového nábytku na mieru pokrývame aj dopyt v oblasti zariadenia interiérov. V tomto roku dosahujeme tri historické medzníky:

  • obrat viac ako 17 000 000,- €,
  • zamestnávame viac ako 100 zamestnancov, čo nás radí medzi najväčších zamestnávateľov v regióne,
  • predali sme viac ako 850 000 m2 obkladov a dlažieb, čím sa stávame suverénny líder na trhu v predaji obkladov a dlažieb na Slovensku.

Rok 2011

Pre veľkoobchodných partnerov zavádzame v roku 2011 internetovú platformu B2B, čím sa naše služby opäť ďalej rozširujú a skvalitňujú. V nasledujúcom roku sa posilňuje postavenie v oblasti stavebnej činnosti a investičných projektov.

Rok 2010

Otvorením pobočky v krajskom meste Košice v roku 2010 sa pýšime najväčším a veríme, že aj najkrajším kúpeľňovým štúdiom v regióne.

Rok 2008

V roku 2008 sa výrazne posilňuje pozícia na slovenskom, maďarskom a českom trhu. INGEMA s.r.o. sa stáva jedným z lídrov na trhu predaja obkladov a dlažieb. Zároveň dochádza k spusteniu vlastnej drevovýroby zameranej na výrobu sanitárnych oddeľovacích stien, pisoárových zásten  a umývadlových pultov. Ročný obrat presahuje 13 000 000,- € a počet zamestnancov dosahuje hodnotu 75. Spoločnosť sa stáva držiteľom systému manažérstva kvality ISO 9001:2000 na obchodnú, stavebnú činnosť a výrobu nábytku podľa STN EN ISO 9001:2009, ktorý bol udelený spoločnosťou EURO CERT SK, s.r.o.

Vďaka desiatkam dodávateľov a tisíckam odberateľov v rámci EÚ s cieľom vybudovať čo najefektívnejšie obchodné prostredie spoločnosť INGEMA s.r.o. získala za svoju snahu v roku 2009 ocenenie Diamant slovenského biznisu za dynamiku rastu ako NAJDYNAMICKEJŠIE RASTÚCA FIRMA VÝCHODNÉHO SLOVENSKA udeľované týždenníkom PROFIT a spoločnosťou ENTERPRISE INVESTORS.

Rok 2007

Od roku 2007 sa oblasť pôsobnosti spoločnosti INGEMA s.r.o. rozširuje o stavebnú činnosť. Ročný obrat presahuje 300 000 000,- Sk.

Rok 2006

V roku 2006 sa výrazne rozširuje sortiment obkladov a dlažieb o dodávateľov zo Španielska, Talianska, Nemecka, Číny a Poľska. Zavádza sa nový informačný systém BARIS od spoločnosti KASO Technologies, s.r.o. Počet zamestnancov stúpa na 55.

Rok 2004

V septembri 2004 sa spoločnosť INGEMA s.r.o. stáva 100%-ným vlastníkom svojho významného dodávateľa a výrobcu senzorového ovládania vody, spoločnosti Aquasenzor s.r.o. Košice. Týmto krokom sa významne rozšíril okruh zákazníkov v rámci celého Slovenska.

Rok 2004 prináša ďalší medzník spoločnosti prekročením obratu 150 000 000,- Sk.

Rok 2003

Zlomovým rokom je rok 2003, kedy spoločnosť v januári 2003 kupuje vlastný areál na Močarianskej    ulici č. 1 v Michalovciach. Do augusta tohto roku dochádza k rozsiahlej rekonštrukcii zakúpeného areálu, maloobchodnej predajne, administratívnej budovy a skladových priestorov. V apríli 2003 začína spolupráca s ďalším významným partnerom, výrobcom obkladov a dlažieb, spoločnosťou Ceramika Paradyz.

12. septembra 2003 sa uskutočnilo oficiálne otvorenie vlastných obchodných a skladových priestorov v novo zrekonštruovanej prevádzke v Michalovciach:

  • rozloha maloobchodnej predajne a vzorkovne 3 200 m2
  • rozloha vnútorných skladových priestorov: 7 000 m2
  • vonkajšie skladové plochy a parkovisko: 10 000 m2

12. decembra 2003 sa spoločnosť Marek Michajlo INGEMA ako fyzická osoba transformuje na spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom INGEMA s.r.o. Na konci tohto roka spoločnosť zamestnáva 45 zamestnancov.

Rok 2000

Rok 2000 priniesol významný medzník v podobe prekročenia hranice obratu 100 000 000,- Sk.

Rok 1998

V januári 1998 dochádza k rozšíreniu veľkoobchodného sortimentu o českú značku RAVAK a tým aj rozšírenie pôsobnosti z regionálnej na celoslovenskú. Zároveň sa rozvíja spolupráca s poľským výrobcom sanitárnej keramiky spoločnosťou CERSANIT. V tomto období pracuje v spoločnosti 10 zamestnancov.

Rok 1997

V apríli 1997 bola otvorená druhá maloobchodná predajňa v okresnom meste Michalovce v prenajatých priestoroch na Masarykovej ulici č. 64.

Rok 1994

Spoločnosť bola založená 23. 05. 1994 pani Ingrid Michajlovou a pánom Marekom Michajlom (na základe živnostenského listu vydaného OÚ Michalovce). Od svojho vzniku sa zaoberala maloobchodným a veľkoobchodným predajom inštalačného materiálu pre vodu, kanalizáciu, plyn, kúrenie a kompletného vybavenia kúpeľní.

V septembri 1994 bola otvorená prvá maloobchodná predajňa v meste Sobrance s dvomi zamestnancami.