Ako zariadiť steny v predsieni? Dlaždice, ktoré robia dojem

 

Zablatené, ofŕkané, poškrabané, zašpinené – také môžu byť steny v predsiene, a to aj po krátkom čase používania. Môže, avšak nemusí! Stačí, keď steny v predsieni zariadite tak, aby boli odolné voči poškodenom, ktoré súvisia okrem iného s náročnými podmienkami, ktoré sú v tejto miestnosti. Oplatí sa to – predsa predizba je vizitkou vášho domu! Pozrite si, ktoré nástenné dlaždice sa oplatí vybrať, aby ste získali úchvatný efekt!

V texte sa dozviete:

  • prečo sa oplatí urobiť v predsieni obklad z keramických dlaždíc,
  • na čo nesmiete zabudnúť pri výbere dekoračných nástenných dlaždíc v predsieni,
  • ktoré nástenné dlaždice do predsiene si môžete vybrať.

Možno sa vám zdá, že gresové dlaždice v predsieni sú vhodné iba na podlahu. Avšak pravda je iná. Použitie gresových dlaždíc na stenách v predsieni je fantastickým riešením. Zaručí vám to nie len plnú funkčnosť daného priestoru, ale aj po mnohých rokoch bude vyzerať rovnako pekne, ako v prvý deň po montáži. Nepoškodia ho stopy po blate či voda kvapkajúca z oblečenia. Preto, ak akurát uvažujete, ako zariadiť steny v predsieni, tak aby boli chránené pred poškodením, uvádzame niekoľko skutočne zaujímavých návrhov. Všetky nadčasové a súčasne v súlade s aktuálnymi trendmi!

Keramický obklad v predsieni – prečo je to mimoriadne praktické riešenie?

Nástenné dlaždice v predsieni spájajú praktické a estetické aspekty. Dodatočne, je to vynikajúce riešenie, keď hľadáte nápad ako zariadiť úzku chodbu. Keď si vyberiete napr. svetlé veľkoformátové dlaždice, obmedzíte takým spôsobom množstvo škár a vytvoríte prakticky hladký povrch, ktorý nádherne rozjasní interiér.

Oplatí sa začať všeobecnými prednosťami gresového obkladu v predsieni. Sú to:

  1. Odolnosť a trvácnosť – Prichádzate domov, rýchlo si vyzúvate topánky, ktoré sa jemne odrážajú od steny. Prichádzate na bicykli a opierate ho o stenu. Vyzliekate si vlhkú vetrovku, pretože pred chvíľou pršalo. Vraciate sa z nákupov a odkladáte viacero tašiek, pričom ich opierate o stenu. Výsledok – šmuhy, zašpinenia, poškriabania viditeľné na stene. Vyhnete sa tomu, ak sa rozhodnete pre keramický obklad predsiene. Gresové dlaždice sú odolné voči vode a poškriabaniam, preto vaša predsieň bude vždy vyzerať perfektne.
  2. Jednoduché čistenie – Avšak odolnosť voči poškriabaniu nezaručuje, že povrch bude vždy čistý. Predsa zablatené topánky ponechajú stopy aj na gresových dlaždiciach. Čo vtedy? Stačí vlhká handrička a jemný čistiaci prostriedok, a o chvíľu budú gresové dlaždice v predsieni vyzerať opäť ako nové.
  3. Pestrosť – Každá predsieň je iná, a čo je vhodné v jednom dome, nemusí byť vhodné v druhom. Našťastie s našimi kolekciami gresových dlaždíc máte skutočné množstvo možností. Nájdete hladké aj matné dlaždice, ale aj tie vzorované a trblietavé. Dodatočne veľký dôraz kladieme na dostupnosť rôznorodých formátov v našich kolekciách, aby ste si mohli vybrať taký, ktorý bude najlepšie pasovať do vašej predsieni.

Ktoré dlaždice vybrať na stenu v predsieni? Inšpirácie

Keď už viete, prečo sa oplatí vybrať si keramický obklad v predsieni, pozrite si naše návrhy keramických obkladovPredsieň si zaslúži, aby bola výnimočne zariadená. Nami navrhované dizajny sú založené na zaujímavej fare, nebanálnom materiály a na zaujímavej textúre.

Jasný obklad v predsieni

Rozjasňuje, opticky zväčšuje, vytvára ľahký a nezaväzujúci dizajn interiéru. Práve tak pôsobia jasné farby v miestnostiach. Preto sa najčastejšie používajú napr. v malých alebo slabšie osvetlených interiéroch.

V našej ponuke nájdete množstvo svetlých nástenných dlaždíc do predsiene a nie len to. Na jednej strane máte na výber pastelové, hladké a veľkoformátové gresové dlaždice z kolekcie Cielo e Terra, ktoré vytvorila úžasná dizajnérka Dorota Koziara. Teplé dlaždice inšpirované prírodnými farbami sa vynikajúco hodia do predsiene a plynule dopĺňajú zariadenie ostatných miestností.

Iným návrhom, ktorý patrí ku kategórii glamour, sú veľkoformátové gresové dlaždice z kolekcie Pietrasanta značky MONOLITH. Celok je inšpirovaný mramorom a skutočne sa dá len ťažko odlíšiť od tohto ušľachtilého materiálu. Biele pozadie pretínané jemnými sivými žilkami môžete kombinovať so svetlým drevom alebo kovovými doplnkami. Interiér bude v oboch prípadoch vyzerať jednoducho perfektne.

Ako zariadiť steny v predsieni – tmavý dizajn pre odvážnych

Tmavé farby dávajú interiéru hĺbku a vytvárajú nevšedné pozadie nábytku a iných prvkov zariadenia. Avšak skôr, než sa rozhodnete, uistite sa, že vaša predsieň je natoľko veľká a dobre osvetlená že sa daná miestnosť nestane malou, tmavou klietkou – také niečo isto neurobí dobrý dojem.

Ak sa v predsieni rozhodnete pre tmavý obklad, stavte tiež na lesklú verziu. Vďaka tomu sa bude svetlo efektne odrážať. Spomedzi našich návrhov si všimnite okrem iného kolekciu Duke Stone a Amber Vein zo série Grand Beauty, ktoré boli vytvorené v spolupráci so známym dizajnérom Maciejom Zieńom.

Tubądzin, kolekcia gresových dlaždíc Duke Stone zo série Grand Beauty, ktorej autorom je Maciej Zień . Tubądzin, kolekcia gresových dlaždíc Amber Vein zo série Grand Beauty, ktorej autorom je Maciej Zień.

Farebný a vzorovaný obklad v predsieni

Svetlé či tmavé – to je iba časť dostupných možností. Teraz vám ukážeme, ako dve najvýraznejšie návrhy, s neštandardnou farbou, ponúkajúce neočakávané zariadenie interiéru geometrickými vzormi. Taký dekoračný obklad na stenách predsiene je skutočný hit!

Nezaujímajú vás nudné riešenia? Stavte na efektné mozaiky inšpirované krásnou jedného z najfarebnejších hlavných miest v celej Európe – Barcelony. Ako tvrdí Maciej Zień, autor tejto kolekcie, Barcelona je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácií. Feéria farieb a vzorov, sofistikovane ukladané mozaiky a monumentálne stavby – je to hostina nielen pre oči, ale aj mocný tvorivý impulz. Ak chcete pocítiť túto atmosféru v svojom interiéri, rozhodnite sa na ozdobenie steny v predsieni práve týmito dlaždicami. Hlboká farba sa isto bude odlišovať v porovnaní s inými návrhmi a súčasne vnesie dovolenkovú ľahkosť. Jedným slovom – doprajte si zábavu s rôznymi farbami a formami, tak ako sa patrí na hlavné mesto Katalánska.

Tmavé farby, trochu industriálny charakter kolekcie a intrigujúce dekory s trojuholníkovými tvarmi. Pre odvážnejších – riešenie pre jednu z dominujúcich stien v predsieni. Pre tých, ktorí stále objavujú svoju nespútanú tvár – iba na jej časť. V oboch prípadoch interiér zaujme pozornosť a očarí svojou nevšednosťou. Nebudú už potrebné žiadne dodatočné dekorácie!

Gresový obklad v predsieni inšpirovaný drevom

Dlaždice imitujúce vzhľad dreva do chodby vytvárajú útulnú atmosféru od prvej chvíli v danom interiéri. Dodatočne – je to recept na ušľachtilé nevtieravé a vkusné zariadenie interiéru. A tiež na jeho prepojenie s inými miestnosťami domu či bytu. Ak vás zaujíma tento nápad, bezpodmienečne si pozrite ponuku značky Korzilius krásnych gresových dlaždíc imitujúcich vzhľad dreva.

Ak chcete pokračovať s drevenými inšpiráciami, okrem dlaždíc inšpirovaných drevom, stavte tiež na výnimočné nástenné obrazy z keramických dlaždíc. Napríklad s lesným zátiším nájdete napr. v našej kolekcii All in White. Ideálne zariadenie a dekorácia súčasne. Nápad pre trochu väčšie priestory!

Už viete, ktorý keramický obklad použijete v predsieni? Sme presvedčení, že áno. Pozrite si naše inšpirujúce portfólia a preneste atmosféru značky Tubądzin do svojho vnútra!