Ozdobné dlaždice na stenu ako tapeta. Nadchnite sa jedinečnými vzormi

 

Ste fanúšikom vzorovaných tapiet, ktoré oživia každý interiér a dodajú mu individuálny charakter? Ak áno, určite sa vám zapáčia naše inšpirácie, vďaka ktorým podobný efekt dosiahnete v kúpeľni. Je to možné vďaka ozdobným dlaždiciam na stenu, ktoré pripomínajú impozantnú tapetu!

V texte sa dozviete:

  • ako vytvoriť geometrické vzory na stenách kúpeľne,
  • ako s pomocou ozdobných dlaždíc navrhnúť stenu v kúpeľni s motívom kvetov,
  • ako v kúpeľni vytvoríte efekt fototapety na stene.

Rôznorodé vzory, farby, tvary a veľkosti – dekory na stenách vám ponúkajú veľa možností v kúpeľni. Správne zvolené dlaždice zvýraznia, spestria a obohatia dekor, nezávisle od vybraného štýlu interiéru. Nebojte sa odvážnych kombinácií farieb, vzorov alebo veľkostí základných dlaždíc a dekoru k dlaždiciam. Kreatívny prístup k realizácii zdobenia stien, dá určite efekt v podobe originálneho interiéru plného dynamiky.

Ozdobný obklad na stenu – vsaďte na geometrické vzory

Ako vyzerá vaša obľúbená tapeta, ktorú máte na stene v obývačke alebo spálni? Ak ste milovníkom dekorácií interiérov a idete s najnovšími trendmi, s veľkou pravdepodobnosťou sú to geometrické vzory – potvrdzujúce moderný prístup k dekoračným motívom na stenách.

Rovnaké trendy platia aj v kúpeľni. Geometrické dlaždice sú úžasnou dekoráciou, ktorá na prvé miesto kladie modernú estetiku a harmóniu. Aby ste dosiahli čo najlepší efekt, spojte farebne tónovaný základ dekorácie a kontrastné dekoračné dlaždice. Takýto výsledok dosiahnete napríklad pomocou keramiky z kolekcie Paris Saint Germain. Je to jedna z najzaujímavejších kolekcií inšpirovaných hlavnými mestami módy na svete, ktorú navrhol Maciej Zień. Hlavné mesto Francúzska, plné romantických zákutí a rafinovaných chuti, sa stalo zdrojom inšpirácie pre slávneho návrhára módy. Dekor dlaždíc z tejto kolekcie je jej najvýraznejším bodom. Len sa pozrite na obrázok!

Ak ste nadšencom geometrických vzorov, ale do kúpeľne hľadáte niečo v jednotnej koloristike, pozrite si mozaiku Lucid Black. Sú to charakteristické prvky v tvare štvorčekov. Na stene vytvárajú efekt trojrozmernej tapety, ktorá bude efektívne odrážať svetlo.

Kúpeľňové dlaždice – dekor s kvetmi

Ak moderná geometria nie je vaša šálka kávy, a vo vašom srdci je miesto predovšetkým na prírodu, máme pre vás ideálnu ponuku ozdobných dlaždíc na stenu. Keramika z kolekcie Modern Pearl je dekoračný návrat k divokej prírode. Farebné vtáky, kvety a prirodzené svetlo lesknúce sa v dlaždiciach zaručujú ideálne miesto na oddych po ťažkom dni. Vaša kúpeľňa sa stane miestom, kde každý deň budete oddychovať a tešiť oči jedinečným motívom.

Rozhodnite sami, akú časť steny bude zaberať ozdobná dlaždica a akú klasická. Pamätajte však, že dekoráciu najlepšie umiestniť tam, kde je najviac viditeľná – napríklad na stene oproti vchodovým dverám.

Ozdobné dlaždice ako fototapeta

Viete už, že s pomocou ozdobných dlaždíc na stene s ľahkosťou do kúpeľne vnesiete veľa motívov, ktoré sa spájajú s izbovými tapetami. A čo ak sa rozhodnete pre dekor podľa vzoru modernej fototapety? Je to skvelé riešenie pre milovníkov umenia a architektúry. Obrovskými výhodami obrazov na dlaždiciach je to, že vytvárajú dojem hĺbky vo vnútri a priťahujú pohľad

Efekt fototapety alebo obrazu dosiahnete pomocou ozdobných dlaždíc z obrázkom, napr.:

  • Big Ben z kolekcie London Piccadilly, čiže jedinečný, 6-dielny nástenný dekor s potlačou najslávnejšej londýnskej stavby,
  • Marylin, čiže obraz predstavujúci ženu, vyhotovený na 4. samostatných dlaždiciach z kolekcie Berlin Tempelhof.

Hľadáte viac inšpirácií na nevšedné realizácie stien? Pozrite si naše ponuky, kde sme využili dekory do kuchyne.

Príďte sa poradiť alebo inšpirovať pri úprave bývania.
Navštívte ingema predajne:
Bratislava, Trenčianska Turná, Topoľčany, Trnava, Žilina, Banská Bystrica, Košice, Michalovce