Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Zatepľovacie systémy

Pri realizácii zateplenia v súčasnosti je dôležitý správny výber izolácie.
Pri výbere izolácie je potrebné si ujasniť, na aký účel má byť izolácia použitá a aké vlastnosti by mala izolácia mať. Takisto aký stavebný materiál je použitý pri stavbe domu a aký typ materiálu a hrúbka izolácie je na použitie najvhodnejšia.
Chceme použiť izoláciu do šikmých striech, plochých striech, kontaktných fasád alebo na odvetrané fasády, priečky a predsadené steny, podlahu či ide o zateplenie sokla? Pôjde iba o zabráneniu únikom tepla, alebo tiež o zlepšenie akustiky či požiarnej bezpečnosti? Akým podmienkach bude izolácia vystavená? Pôjde iba o výplňovú „hmotu“, alebo musí napr. niesť celú váhu podlahy?

Straty tepla nezaizolovanou alebo nedostatočne izolovanou strešnou konštrukciou a cez obvodové steny predstavuje v rodinných domoch v priemere až 30% z celkových tepelných strát a únikov z domu. Pri požiadavke na tepelno izolačnú schopnosť je dôležité sledovať dva parametre, súčiniteľ tepelnej vodivosti λ a tepelný odpor R. Zvýšenie tepelného odporu dosiahneme výberom produktu s nižším súčiniteľom tepelnej vodivosti λ a zvýšením hrúbky tepelnej izolácie. Čím je tepelný odpor zvolenej hrúbky izolácie vyšší, tým lepšie tepelne izoluje.
Stavebniny INGEMA ponúkajú širokú škálu zatepľovacich systémov od renomovaných výrobcov ISOVER, ROCKWOOL, IZO 4, POLYFORM a iných

Kvalita za skvelú cenu.

Kvalita za skvelú cenu.

Kvalita za skvelú cenu.