Dekoračné obklady na stenu v ľubovoľnom interiéri – pozrite sa, ako originálne ozdobiť priestor

Drevo, kameň, alebo betón? Sú to materiály, pomocou ktorých vytvoríte vydarený dekor stien v kúpeľni, kuchyni, alebo v obývačke či spálni. Jednoducho, v ľubovoľnom interiéri! Žiadaný efekt najľahšie dosiahnete pomocou keramických dlaždíc a dekorov na stene. Pozrite, aké motívy sú vhodné do viacerých miestností.

Z textu sa dozviete:

  • ako ozdobiť stenu v akomkoľvek priestore pomocou dlaždíc imitujúcich drevo,
  • v akých interiéroch sa osvedčia betónové alebo kamenné dlaždice na stenách,
  • ako ozdobiť ľubovoľnú miestnosť pomocou nástenných dekorov ako obraz alebo tapeta.

Veľa osôb, ktoré zariaďujú kúpeľne sa rozhodnú pre jeden prvok, ktorý dodá interiéru výrazný nádych. Niekedy je to ozdobný dekor na stenu a niekedy celý priestor v dekoračných dlaždiciach s rozdielnou kresbou. Prečo neozdobiť týmto spôsobom aj steny v ostatných miestnostiach ako je kuchyňa, obývačka, spálňa alebo chodba? Pozrite si naše nápady s použitím nástenných dekoračných dlaždíc, ktoré sú vhodné do rôznych interiérov.

Motív dreva – nástenné dekorácie do obývačky, kúpeľne, chodby a iných interiérov

Dnešné interiérové inšpirácie často nadväzujú na prírodu a s ňou spojenú koloristiku.
Do tohto trendu výborne zapadá drevený dekor alebo jednoducho obklady na stenu, ktoré pripomínajú drevo. Tie z kolekcie Wood sú priam od prírodnej dosky na nerozoznanie!

Keramika s kresbou dreva na stene výborne doplní škandinávsky, rustikálny alebo dokonca moderný štýl, a čo je najdôležitejšie – pasuje do každého iného materiálu v miestnosti. Kameň, sklo, kov alebo ozdobné materiály sa výborne kombinujú s drevenou koloristikou kúpeľne, chodby alebo spálne.

Doplňte dekoračný obklad na stene rovnakou dlažbou na podlahe a vsaďte na drevený total look, alebo sa trochu vybláznite a spojte keramiku imitujúcu drevo s iným materiálom, ako napríklad surovým betónom.

Dekoračný obklad do obývačky, kúpeľne alebo chodby – kamenné alebo betónové dekory

Iným spôsobom jedinečného zariadenia v rôznych miestnostiach je keramika pripomínajúca prírodný kameň alebo betónové dlaždice na stenu. Tieto riešenia sa osvedčia v moderných interiéroch.

  • Dlaždice ako kameň

Ťažko budete hľadať druhý materiál, ktorý je tak rozdielny vzhľadom na farby a vzory ako je kameň. Tmavý či svetlý mramor a žulu dopasujete do každého štýlu – modreného, minimalistického, klasického a dokonca glamour s nádychom palácového luxusu. Dnes je drahý kameň často nahradzovaný dlaždicami, ktoré vzhľadom na nepravidelnú kresbu pripomínajú prírodný kameň. Všimnite si kolekciu Scoglio Grigio Macieja Zienia, ktorá je ideálna pre milovníkov tónovaných interiérov v šedej farbe. Ich jedinečný dizajn sa odvoláva na kamenársku tradíciu a výborne exponuje estetiku skutočného kameňa.

  • Dlaždice imitujúce betón

Betón, alebo v našej interpretácii keramické dlaždice, ktoré ho imitujú už roky kraľuje v surových industriálnych interiéroch. Chladný a minimalistický dizajn tohto materiálu je aj dokonalým základom pre štýlové šialenstvá, napríklad vo forme krikľavých doplnkov alebo dizajnérskych výmyslov. Ak snívate o byte v modernom štýle loftu, obklad ako betón v kúpeľni, obývačke alebo v kuchyni bude výborným základom – vyberte si napríklad našu kolekciu Epoxy.

Dekory na stenách ako obraz alebo tapeta – spôsob na originálnu ozdobu steny

Stena s obkladom imitujúcim drevo, betón alebo kameň je dobrým nápadom pre mnohé moderné interiéry. Ale ak hľadáte naozaj niečo jedinečné, čo bude výrazným dekorom na stene v obývačke, kúpeľni alebo kuchyni, vsaďte na keramiku Nictate alebo London Piccadilly – sú to príklady dlaždíc, ktoré vyzerajú ako skutočné umelecké diela!

Prvá zo spomínaných kolekcií vám ponúka nástenný dekor s motívom retro. Jeho floristický vzor je odvolaním sa na fantazijné ornamenty známe z dizajnu na Blízkom východe. Dekory Nictate dodajú interiérom luxusný ráz s nádychom tajomnosti, vďaka vedome použitému na dlaždici efektu jemného vyšúchania. Táto kolekcia sa výborne osvedčí v klasickom štýle.

V kolekcii London Piccadilly Macieja Zienia nájdete dekor ako obraz alebo fototapeta – efektívnu „skladačku” z niekoľkých častí s londýnskym Big Benom, ideálnu ako dekorácia moderného interiéru vo veľkomestskom štýle.

Zistite viac o téme dekorov do kúpeľne.

Rôznorodé vzory, farby, kresby a veľkosti nástenných dekorácií do obývačky, kúpeľne a iných priestorov, poskytujú veľa dekoratívnych možností. Zamyslite sa, aký výsledok chcete dosiahnuť a vyberte si keramiku, pomocou ktorej dáte poslednú bodku za vydareným dekorom v ktorejkoľvek miestnosti.