Dekory do kúpeľne – kúpeľňové obklady s leskom ušľachtilých kovov

Ušľachtilé kovy už tisícky rokov určujú trend, dobrý štýl a vytvárajú tak jedinečné prostredie interiéru. Aj keď dnes už nikto neobkladá steny skutočným zlatom alebo striebrom, tak použitie prvkov v týchto farbách na dekorovanie stien, je veľmi moderným spôsobom na vytvorenie elegantného interiéru. Tieto farby vyzerajú dobre aj v kúpeľni a v miestnosti dokážu vytvoriť šik a eleganciu. Zistite, ako zariadiť kúpeľňu s použitím strieborných alebo zlatých kúpeľňových dekoračných obkladov.

Z textu sa dozviete:

  • ako vybrať dekory do kúpeľne vo svetlých farbách,
  • je čierna a zlatá v kúpeľni dobrým spojením,
  • ako dostať do kúpeľne lesk pomocou dekoračnej obkladovej lišty.

Dekoračné obklady z našej ponuky majú rôzne odtiene zlata a striebra, jedinečný vzor a sú dostupné v niekoľkých tvaroch. Rozhodne je z čoho vyberať! O tom, aké dekory na steny vybrať do interiéru sa dozviete nižšie.

Zlaté obklady – dekory do kúpeľne vo svetlých farbách

Myslíte si, že zlato v interiéri pasuje iba do barokových palácov? Je čas, zmeniť tento názor! Moderný dekor do kúpeľne v tejto farbe je jeden z interiérových hitov posledných sezón. Niet sa čo čudovať, pretože správne zvolené zlaté obklady v interiéri, dokážu v priestore dosiahnuť viacrozmernosť a zároveň mu dodať elegantný nádych. Efektívny lesk keramiky, inšpirovaný prírodnými vzácnymi kovmi, bude dokonale komponovať so základnou monochromatickou základňou z obkladov v odtieni bielej, béžovej a šedej farby.

Všimnite si kolekciu Tokyo Sheen, ktorej návrhárom je Maciej Zień. Návrhár v jej rámci uviedol až dva druhy mozaiky v odtieňoch zlata.

  • Sheen Gold – sú obklady vo farbe starého zlata a v modernom hexagonálnom usporiadaní. Ich vzor pripomína jemne vyšúchanú tapetu. Predovšetkým pôsobivo vyzerajú na celej stene, alebo ak pokývajú jej veľkú časť. Interiéru dodávajú neobyčajnú eleganciu a výborne sa dajú zladiť so svetlými základnými dlaždicami a bielou armatúrou.
  • Sheen Copper – je jedinečná mozaika v tvare rybacej šupiny s béžovými prvkami a ružového zlata. Jej charakteristickou vlastnosťou je zrkadlový povrch, ktorý pôsobivo odráža svetlo.

Zlatý dekor – kúpeľňa v čiernom mramore

Čierny dekor do kúpeľne je dobrý nápad, ale čo ak ste sa rozhodli pre čiernu, ako dominantnú farbu v interiéri? Je to riešenie pre odvážnych, ktoré výborne spolupracuje so zlatým dekorom v kúpeľni.

Práve takéto kombinácie vám ponúkame v rámci ďalších kolekcií od Macieja Zienia. Tmavý gresový obklad Black Pulpis je inšpirovaný prírodným mramorom, preto sú v ňom na každej dlaždici pôsobivé a nepravidelné žilky. Ich povrchová úprava s leskom, dodáva stenám a podlahám nadčasový štýl. V kombinácii s nástenným dekorom Gleam Gold z kolekcie Monaco Gleam získate jedinečný a exkluzívny interiér.

Ak sa vám táto kombinácia niečo pripomína, našepkáme vám – samotný autor opisuje Monaco Gleam ako „bláznivú cestu späť do 70. rokov, do vysnívanej krajiny luxusu. Spojenie kasín, letných nocí a Formuly 1. je prekvapujúce, ale zároveň aj fascinujúce”. Takýto nádych vo vlastnej kúpeľni … lákavé, pravda?

Dekoračná obkladová lišta – spôsob na originálnu dekoráciu

Dekoračné obklady v kúpeľni na celej stene alebo na jej časti je veľmi pôsobivé riešenie, ale ak hľadáte jemnejšiu možnosť, tiež pre vás niečo máme. Jemný efekt dosiahnete vďaka použitiu dekoračnej obkladovej lišty v zlatej alebo striebornej farbe

  • Zlatá dekoračná obkladová lišta

Verzia zlata je výborným nápadom pre interiéry, ktoré potrebujú dosiahnuť výrazný efekt. Výborne sa hodia do kombinácie s čiernymi veľkoformátovými dlaždicami z kolekcie Black Pulpis. V ich spojení sa budú dokonale prezentovať aj s lištami z tejto rovnakej kolekcie, ako aj doplnkami a príslušenstvom v zlatej farbe.

  • Strieborné dekory do kúpeľne

Ak ste jednou z tých osôb, ktoré uprednostňujú striebro pred zlatom – aj pre vás máme ponuku na dekor do kúpeľne. Strieborné lišty sú zaujímavou alternatívou zlata v kúpeľni, ktoré sú vhodnou kombináciou pre viaceré farby, predovšetkým bielu a šedú. Budú sa ideálne hodiť do tónovaných, elegantných a veľmi moderných interiérov.

Kúpeľňa s dekorom je nápad pre moderný interiér, ktorý spraví dojem na všetkých vašich hostí, a aj… na vás, zakaždým keď tu budete absolvovať relaxačný kúpeľ. Ak ste fanúšikom nevšedných dekorácií, pozrite si aj naše inšpirácie, pri využití dekorov do kuchyne.

Príďte sa poradiť alebo inšpirovať pri úprave bývania.
Navštívte ingema predajne:
Bratislava, Trenčianska Turná, Topoľčany, Trnava, Žilina, Banská Bystrica, Košice, Michalovce